یکشنبه , ۱۳ مهر ۱۳۹۹
خانه / عکاسی پرتره / عکاسی پرتره جذاب از کودک ایرانی

عکاسی پرتره جذاب از کودک ایرانی

عکاسی هنرمندانه و جذاب پرتره بر اساس چه تکنیک هایی انجام می پذیرد؟ آیا عکاسی حرفه ای پرتره از کودک در استودیو های تخصصی ایرانی دارای نکات خاصی است؟
عکاسان متبحر و با تجربه که بسیار در این مسیر خاک خورده و رشد کرده اند از این هنر تعاریف متفاوتی دارند آنها غالبا معتقدند که این هنر باید مطابق با معیار های بین المللی باشد چرا که همواره دارای تغییر و تحول می باشد و صرفا هنری بومی یا محلی نیست.
لذا پیشرفت در آن علاوه بر مجهز شدن به دانش روز ارتباط با سر تا سر دنیا را می طلبد.
عکاسی پرتره جزو سبک هایی است که بسیار به آن پرداخته می شود و کودکان نیز در این سبک بسیار پر جذبه مورد استقبال واقع می شوند.
در استودیو های عکاسی ایرانی نیز همواره تلاش بر این است که همه تکنیک ها برای هدف به کار گرفته شود تا مضمون اصلی پدید آید.

عکاسی پرتره

تکنیک هایی برای پرتره جذاب

سبک پرتره را می توان پرطرفدار و خاص مشاهده کرد از طرفی آن سبکی است که به عنوان مادر عکاسی برشمرده می شود و هر عکاسی در صدد آموزش کامل آن برمی آید اما همانطور که هنر عکاسی از زمان پیدایش تحولات چشمگیری را تجربه کرده است همواره شاهد تکنیک هایی نوین در آن می توان بود لذا در این مقوله به برخی از تکنیک ها که در جذابیت عکس پرتره اثر دارند اشاره می شود:

  • تعیین موضوع عکس و فراهم کردن شرایط کار
  • تمرکز بر روی چهره و بررسی تمامی خصوصیات آن تا بهترین انتخاب از حالت تاثیر گذار سوژه انتخاب شود.
  • رعایت تعادل در فاصله ای که عکاس از سوژه دارد عکس های نرمال و بدون اعوجاجی را حاصل می آورد.
  • برگزیدن دوربین و لنز مناسب وِیژه عکس پرتره ضروری محسوب می شود، به عنوان نمونه رزولوشن بالاتر در دوربین منجربه ثبت های باکیفیت تر خواهد شد.
  • آماده سازی شرایط، هم برای سوژه و هم برای بک گراند کار در کل کار مهم و تاثیر گذار است.
  • نورپردازی تخصصی طبق الگو ها و ژست موضوعی است که نباید سرسری از آن عبور کرد.

بنابراین می شود چنین ادعا کرد، چون پرتره ها مامور هستند حامل پیام هایی نهان برای هر بیننده ای باشند باید تکنیک و قواعد کامل عکاسی در آن رعایت شود.

نکاتی برای عکاسی پرتره جذاب کودکان

کودکان زیبا ترین سوژه ها برای عکاسی در سراسر دنیا محسوب می شوند که هر عکاس دارای ذوق را وا می دارد تا هنرمندانه و خاص به آنها توجه نمایند، در همین راستا پرتره از کودکان نیز بسیار مورد بحث است که برای کودکان با نکاتی همراه است و به برخی از آنها پرداخته می شود:

  • کودکان بازیگوش و کم طاقتند بنابراین باید صبور و خونسرد بود.
  • همگام و هماهنگ شدن با والدین کودکان منجر به تحت کنترل در آوردن شرایط می شود.
  • ایجاد دکور و چینش خلاقانه به طوری که برای کودک هیجان انگیز باشد.
  • دادن آزادی حین عکاسی برای کودکان بهتر است چون او به نکات پر جذبه توجه دارد.
عکاسی پرتره

شاید بتوان گفت کودکان ایرانی جزو شیرین ترین کودکان دنیا هستند که با هر حرکتشان می توان لحظاتی خاص از آنها را چه در طبیعت چه در آغوش خانواده و چه در کنار دکوراسیون مخصوص آتلیه به ثبت رساند، با مراجعه به یک آتلیه تخصصی این اطمینان وجود دارد که کودک دلبند شما با جزئیات کاملی از حرکات و زیبایی های چهره اش مورد عکاسی (پرتره) قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی

اموزش عکاسی پرتره در شب

اموزش عکاسی پرتره در شب

اموزش عکاسی پرتره در شب اگر عکاسی پرتره خود را به نور روز محدود کنید، …

دیدگاهتان را بنویسید