شنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۷
خانه / چاپ عکس / فرمت چاپ عکس در لابراتوار

فرمت چاپ عکس در لابراتوار

آیا می دانید عکس ها با پسوندها و قالب مختلفی ذخیره می شوند؟ آیا می دانید کدام عکس ها با چه فرمت و پسوندی قابل چاپ در لابراتوار چاپ عکس هستند؟

دستگاه های مخصوص چاپ عکس در لابراتوار ، دارای سیستم کامپیوتری مجزا و منحصر به خود آن دستگاه می باشند و امکان نصب نرم افزارهایی که در کامپیوتر شخصی دارید در آن ها نیست. عکس ها، به طور معمول در محیط نرم افزار فتوشاپ مورد ویرایش قرار می گیرند و خروجی این برنامه به صورت پیش فرض psd است که ناشناس برای کامپیوتر های چاپ عکس می باشد.

فرمت های قابل چاپ در دستگاه های لابراتوار عبارتند از: JPEG یا JPG و TIFF ، به طور متداول برای انتقال تصاویر در بستر اینترنت از نوع JPG استفاده می شود و قالب عکس های ارسالی برای لابراتوار ما با فرمت و پسوند jpg می باشد. عکس هایی که خارج از این فرمت و قالب باشند با دستگاه های چاپ عکس در لابراتوار چاپ نخواهند شد.

شما فرمت عکس های خود را به شیوه های مختلفی می توانید تغییر دهید که در اینجا به بررسی دو روش فتوشاپ و برنامه Paint و یا نقاشی که در هر سیستمی در دسترس هست، می پردازیم.

در محیط فتوشاپ از منوی File گزینه Save As را انتخاب کنید و فرمت JPEG را از قسمت Save as type انتخاب کرده و عکس را ذخیره نمائید.

در روشی دیگر عکس را با برنامه Paint باز کرده و از منوی File گزینه Save As و سپس JPEG picture را کلیک نمائید تا عکس تان با این پسوند ذخیره شود.

مطلب پیشنهادی

چاپ عکس روی تخته شاسی 20 در 30

چاپ عکس روی تخته شاسی ۲۰ در ۳۰

چاپ عکس در سایز ۲۰ در ۳۰ و یا a4 ، یکی از سایزهایی است …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

ایران شاسی دیجی عکس ارتباط با ما