دوشنبه , ۱۴ مهر ۱۳۹۹
خانه / فلاش دست دوم دوربین عکاسی / فروش انواع فلاش دست دوم دوربین عکاسی

فروش انواع فلاش دست دوم دوربین عکاسی

انواع فلاش هایی که می توانند بر روی دوربین عکاسی نصب شوند کدامند و توسط چه مراکزی به فرو ش می رسند؟ آیا فلاش نو بخریم یا دست دوم؟
به یقین آن چیز که در عکاسی پر اهمیت تر از موارد دیگر است نورپردازی و هر وسیله ای است که در این کار نقش ایفا می کند، همانطور که می دانید دوربین های حرفه ای دیجیتالی (Dslr) خود از فلاش هایی بهره می برند که درون آنها تعبیه شده است اما این فلاش کامل و کافی نمی باشد.

انواع فلاش قابل نصب روی دوربین ها

فلاش ها بهترین وسیله برای نورپردازی عکاسی در موقعیت های تاریک است، نور فلاش قابل تنظیم نیست لذا باید در استفاده از آن و تشخیص موقعیت برای استفاده، نهایت دقت صورت گیرد زیرا کاربرد نادرست نه تنها مفید نیست بلکه اثرات نه چندان خوبی در تصاویر خواهد گذاشت.

فلاش عکاسی

فلاش ها می توانند در سه گروه زیر قرار گیرند:

  • انواع فلاش سرخود
  • فلاش خارجی اکسترنال
  • انواع فلاش TTL

منظور از فلاش های سر خود همان هایی هستند که به طور پیش فرض روی دوربین نصب شده اند و غیر قابل تعویض می باشند اما دو نوع فلاش دیگر به صورت حرفه ای تر ساخته شده و بر روی دوربین تعبیه می شوند.
اما انواع دیگری از فلاش ها را که مخصوص دوربین های Dslr هستند می توان با عناوین زیر نام برد:

  • فلاش حلقه ای ماکرو
  • فلاش هایی با سر چکشی
  • فلاش پر کننده و بازتاب دهنده (تکنیکی برای افزودن نور و بازتاب آن)

فلاش نو یا دست دوم؟

خرید کالای دست دوم مهمترین مزیتی که دارد صرف هزینه اندک است اما باید بررسی کرد که آیا وسیله ای که برای آن هزینه صرف می شود آن کارایی کافی را دارد؟
بدون شک همه لوازم دست دوم و کار کرده خوب و کار آمد نیستند اما شرایطی پیش می آید که لوازم و تجهیزات نو که مدتی کوتاه مورد استفاده قرار گرفته به عنوان دست دوم به فروش می رسند و این یک فرصت استثنایی را برای خریدار فراهم می آورد.
بسیاری از عکاسان، تجهیزات اولیه برای فعالیت های خود را با خرید لوازم کار کرده آغاز می کنند، مانند انواع دوربین، فلاش ها، کیت نور و …
فلاش ها نیز با انواع مختلفی که دارند در شرایطی استثنایی برای فروش به عنوان دست دوم عرضه می شوند که مهمترین مرکز برای تهیه آن استودیو عکاسی است.
برای پیگیری خرید فلاش کارکرده، دوربین و سایر لوازم عکاسی پل های ارتباطی مذکور برای شما فراهم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید