شنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۷
خانه / تجهیزات عکاسی / کاسه بک گراند

کاسه بک گراند

کاسه بک گراند (Backlight Reflector) یکی دیگر از تجهیزات نورپردازی در عکاسی است. این ابزار که در استودیو و آتلیه عکاسی کاربرد ویژه دارد، وظیفه انعکاس و هدایت نور فلاش روی پس زمینه عکس را دارد.

کاسه بک گراند ساختار آلمینیومی داشته و رنگ داخلی آن نقره ای و یا سفید می باشد تا انعکاس بهتری داشته باشد. با خارهایی که در پشت آن تعبیه شده روی فلاش متصل می گردد و دارای دهانه ای بیضی شکل است تا انعکاس نور را با جلوه ای زیبا روی پس زمینه بتاباند. روی دهانه کاسه بک گراند، گیره هایی وجود دارد تا با اتصال طلق یا فیلتر رنگی روی آن، نور در رنگ های مختلف ایجاد شود. شرکت Hensel کاسه بک گراندی تولید کرده تا بتوان از دو فیلتر نور به طور همزمان استفاده نمود و ترکیب رنگ های مختلف ایجاد کرد.

از کاسه بک گراند در عکاسی پرتره و داخل استودیویی بیشترین استفاده می شود و با تاباندن نور به روی پرده و یا فون پس زمینه عکس، عکس های زیباتری ثبت شود. در مواردی با کاسه بک گراند نور را روی موهای سوژه نیز می تابانند.

 

backlight reflector

قیمت کاسه بکگراند

کاسه بک گراند دارای انواع متنوعی است. اختلاف در اندازه دهانه و عمق آن در نور منعکس شده تفاوت ایجاد می کند، و برند های مختلف کاسه بک گراند های مختلفی تولید می کنند. قیمت این ابزار عکاسی از ۱۵۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان متغیر است.

قیمت کاسه بکگراند

مطلب پیشنهادی

اسنوت و مونولایت

کاربرد اسنوت در عکاسی

کاربرد اسنوت در عکاسی متمرکز کردن نور منتشر شده از فلاش یا پروژکتور به شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

ایران شاسی دیجی عکس ارتباط با ما